دانشگاه بریتانیایی خطاب به دانشجوی ایرانی: به خانه برو و پول نقد بیاور!

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی، گاردین گزارش داد: دوره های آموزشی دانشجوهایی ایرانی در بریتانیا به دلیل دور جدید تحریم های ضدایرانی دونالد ترامپ به حالت تعلیق درآمده است.

دانشگاه بریتانیایی خطاب به دانشجوی ایرانی: به خانه برو و پول نقد بیاور!

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی به نقل از گاردین، دانشجوی ایرانی که دانشگاه ریدینگ انگلستان حقوق می خواند، یکی از دانشجویان ایرانی است که در خطر بازماندن از تحصیل و باطل شدن ویزای شان به دلیل عدم پرداخت شهریه دانشگاه قرار دارند.

خانواده این دانشجوی 23 ساله به دلیل آن که تراکنش های مالی توسط تحریم های آمریکا هدف قرار گرفته اند، نمی توانند به خارج از کشور پولی واریز نمایند.

دانشگاه ریدینگ به این دانشجو گفته است که تنها گزینه وی، بازگشت به تهران در ایام کریسمس و آوردن 5350 پوند پول نقد برای ثبت نام در ترم آتی است.

در ایمیل یکی از مسئولان این دانشگاه آمده است: این باید زمان کافی برای آوردن پول از ایران بعد از تعطیلات کریسمس را در اختیار شما بگذارد. اگر شهریه تا زمان مقرر واریز نشود، شما از ادامه دوره آموزشی خود بازخواهید ماند.

دانشجوی ورد اشاره نیز گفته است که تاکنون شش اخطاریه در همین راستا دریافت نموده که آخرینش در پنجم دسامبر (14 آذر) بوده است. این دانشجو در حال گذارندن سال آخر تحصیلات خود است و تا کنون 30600 پوند برای دو سال اول خود پرداخت نموده است.

وی در این باره گفته است: من تنها این شرایط خاص را ندارم. خانواده یکی دیگر از دانشجویان قرار است برای او پول بیاورند. آن ها (آمریکا) مردم عادی را هدف گرفته اند. این یک محاصره اقتصادی است.

هنوز به طور دقیق معین نیست که چه تعداد دانشجو تحت تاثیر این تحریم ها قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دانشگاه بریتانیایی خطاب به دانشجوی ایرانی: به خانه برو و پول نقد بیاور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه بریتانیایی خطاب به دانشجوی ایرانی: به خانه برو و پول نقد بیاور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید