سبک زندگی سالم خطر ژنتیکی ابتلا به زوال عقل را تعدیل می نماید

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی، یافته های تحقیقاتی نشان می دهد سبک زندگی سالم می تواند خطر ژنتیکی ابتلا به دمانس (زوال عقل) را تعدیل و بی اثر نماید.

سبک زندگی سالم خطر ژنتیکی ابتلا به زوال عقل را تعدیل می نماید

به گزارش خبرنگار مهر، نتایج مطالعات محققان دانشگاه اکستر انگلستان نشان می دهد ریسک ابتلا به زوال عقل در افراد دارای ریسک ژنتیکی بالا که سبک زندگی سالمی دارند در مقایسه با افراد فاقد سبک زندگی سالم، 32 درصد کمتر است.

به گفته محققان، شرکت کنندگان دارای ریسک ژنتیکی بالا ابتلا به زوال عقل و سبک زندگی بد، تقریباً 3 برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

محققان در این مطالعه، داده های 196,383 فرد اروپایی 60 سال به بالا را آنالیز کردند و در طول 8 سال پیگیری وضعیت این افراد، 1769 مورد ابتلا به زوال عقل تشخیص داده شد.

محققان مشاهده کردند زندگی به سبک سالم با کاهش ریسک ابتلا به زوال عقل در تمام افراد دارای ریسک ژنتیکی ابتلا به این بیماری مرتبط بود.

دیوید لیولین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: بعضی افراد بر این باورند که به خاطر ژنتیک شان و سابقه وجود بیماری زوال عقل در خانواده، ابتلا به این بیماری در آنها اجتناب ناپذیر است. اما یافته ها نشان می دهد سبک زندگی سالم به شکل قابل توجهی ریسک زوال عقل را کاهش می دهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سبک زندگی سالم خطر ژنتیکی ابتلا به زوال عقل را تعدیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک زندگی سالم خطر ژنتیکی ابتلا به زوال عقل را تعدیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید