مصالح بومی در مرمت آثار تاریخی سمنان استفاده گردد

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در مرمت و بهسازی آثار تاریخی استان، از مصالح بوم آورد همگون با بافت تاریخی استفاده گردد.

مصالح بومی در مرمت آثار تاریخی سمنان استفاده گردد

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، مهدی جمال در جلسه شورای فنی میراث فرهنگی استان سمنان تاکید نمود: در کف سازی و جداره سازی طرح ها از ظرفیت های بوم آورد همگون با بافت تاریخی که محصول و فراوری کارخانه ها و کارگاههای استان سمنان، استفاده گردد.

وی اجرای این طرح را در بومی گزینی و تقویت اقتصاد استان، موثر دانست و بر اجرای سنگ فرش و تعویض پوشش کف و جداره معبر مجاور خانه تاریخی حاج حشمت اللشکر سرخه، تاکید نمود.

در این جلسه طرح های ساماندهی پهنه شرقی مسجد حضرت امام خمینی (ره) که از بیش از شش سال قبل شروع شده، ساماندهی پهنه جنوبی محدوده بافت امام زاده یحیی (ع) سمنان که همیشه از مطالبات شهروندان ، هیات امناء امام زاده متبرکه و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بوده و طرح تغییر و اصلاح کف سازی حول محور میدان ارگ تاریخی سمنان تا حد فاصل چهارراه شهربانی در راستای پیاده محور شدن معبر و خیابان منتهی به چهارراه مورد آنالیز و تصویب اولیه نهاده شد.

ششمین و آخرین جلسه شورای فنی میراث فرهنگی استان سمنان در سال 1397 با حضور اعضای شورای فنی، مدیر بافت قدیم و بازآفرینی شهری شهرداری سمنان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان، نمانیدگان فرمانداری سمنان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان و مشاوران طرح های محدوده بافت تاریخی برگزار گردید.

منبع: میراث آریا

به "مصالح بومی در مرمت آثار تاریخی سمنان استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصالح بومی در مرمت آثار تاریخی سمنان استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید