هشدار پلیس درباره سایت ها و کانال های همسریابی

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ درباره سایت ها و کانال های همسریابی هشدار داد.

هشدار پلیس درباره سایت ها و کانال های همسریابی

به گزارش وبلاگ پرنده پارسی به نقل از ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی درباره تدارم فعالیت سایت ها و کانال هایی تحت عنوان همسریابی و دوستایابی و ... گفت: هیچ یک از این سایت ها مجوز ندارند و از این رو فعالیتشان غیر قانونی است، اگر کاربری وارد یکی از این سایت ها گردد ابتدا از او مشخصات هویتی، ظاهری و تصاویرش دریافت می گردد و در مرحله بعدی افراد مورد نظر را به آنان معرفی می نمایند. در بعضی از این سایت ها حتی مبلغ اندکی نیز از کاربران دریافت می گردد که می تواند منجر به کپی اطلاعات کارت بانکی نیز بگردد.

وی ادامه داد: در این شرایط چند اتفاق رخ می دهد، نخست اینکه بسیاری از کاربران با هویت اصلی خود در این فضا حاضر نمی شوند و چه بسا ممکن است حتی جنسیتشان نیز متفاوت باشد، از این رو می تواند منجر به جرائم دیگری نظیر خفت گیری، سواستفاده، اخاذی و ... گردد.

کاظمی با اشاره به نوع دیگر سوءاستفاده گفت: در بعضی موارد نیز از مشخصات هویتی و ظاهری افراد سوءاستفاده نیز می گردد و علاوه بر آن موارد مجرمانه بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در این فضاها رخ دهد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: تجربه نشان داده افرادی که در این سایت ها ثبت نام و فعالیت می نمایند، عمدتاً در پی سوءاستفاده های اقتصادی و کلاهبرداری از کاربران دیگر هستند، این افراد با برقرار کردن رابطه به ظاهر عاشقانه، کنترل احساسات فرد مقابل را به دست گرفته و او را اغفال می نمایند.

وی ادامه داد: به همین دلیل نیز ضروری است که افراد توجه داشته باشند که به هیچ عنوان عضو چنین سایت هایی نشوند. همچنین توجه داشته باشند که از انتشار تصاویر واطلاعات خود در سایت های نامعتبر و غیرمجاز خودداری نمایند و در صورتی که از سوی افرادی در این سایت ها مورد آزار و مزاحمت و اخاذی قرار گرفته اند حتما موضوع را به پلیس گزارش نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار پلیس درباره سایت ها و کانال های همسریابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار پلیس درباره سایت ها و کانال های همسریابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید