همایشها و نمایشگاه ها

بهترین مکان های دنیا برای تماشای گل

بدون شک گل ها در طبیعت بهتر و دلرباتر به نظر می رسند تا در یک گلدان. به همین علت است که شاعران و نویسندگان همیشه از این خلقت زیبا در آثارشان استفاده می کنند. با شروع فصل بهار، معمولا مناظری پر از گل و شکوفه و تصویر زیبایی از طبیعت می بینیم. در ادامه با خبرنگاران...

13 آذر 1398

لرستان میزبان جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از برگزاری جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در این استان خبر داد.

8 آذر 1398

همایش تازه های جراحی آب مروارید در مشهد برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، دکتر اکبر درخشان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل بیمارستان فوق تخصصی چشم خاتم الانبیاء(ص) مشهد برگزار گردید، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده، همایش تازه های جراحی آب مروارید به صورت بین المللی از سوم تا پنجم...

7 آذر 1398

لاوروف: برخورد آمریکا با برجام و در خاورمیانه کاملاً مخرب است

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، مسائل پیرامون برجام بعد از آن بوجود آمد که آمریکا از این توافقنامه خارج شد و دیگران را نیز از اجرای تعهدات خود منع کرد و برخورد واشنگتن با برجام، ایران و با مسائل خلیج فارس کاملاً مخرب و غیرقابل قبول است.

18 آبان 1398

کتاب مسافران وطن رونمایی می شود

کتاب مسافران وطن نوشته سعید علامیان، شامل مجموعه خاطرات 47 آزاده خط لوله نفت کشور است که طی هشت سال دفاع مقدس به منظور حفظ و نگهداری لوله های انتقال نفت از پالایشگاه ها تلاش می کردند.

18 آبان 1398

وعده مونسان برای یک خبر مسرور کننده در حوزه میراث فرهنگی

در حالی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از 110 لوح هخامنشی در موزه ملی ایران رونمایی کرد که باز هم گفت به زودی یک خبر راضی کننده دیگر در زمینه میراث فرهنگی منتشر نموده و به مردم هدیه می دهد.

17 آبان 1398

نابغه هایی که دیده نمی شوند ، ایده پردازی دانشمندان کوچک تبریزی برای تحقق شعار سال

فارس میزگردی نه با مسوولان و نخبگان دانشگاهی بلکه با نخبگان کوچک انجام داده که قطعاً هر کدام در آینده نام آوری برای ایران خواهند بود.

10 آبان 1398

پژوهشگاه، مرکز تحقیق و توسعه در حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری است

معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: پژوهشگاه به عنوان مرکز تحقیق و توسعه، فعالیت های پژوهشی را برای تحقق اهداف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور انجام می دهد.

7 آبان 1398

راه اندازی بازارچه خیریه تبسم در گالری مهر هنر

بازارچه خیریه تبسم به مناسبت روز جهانی کودک در نمایشگاه مهر هنر برپا می شود.

6 آبان 1398

تجربیاتAMF موجب تحول آسیا می گردد، پیشنهاد تشکیل اتحادیه گردشگری

به گزارش خبرنگاران، در پنجمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی (AMF) نماینده شهر دیاربک در نشست تخصصی کمیته فرهنگی سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی غرب آسیا و خاورمیانه با ارایه گزارشی ازعملکرد مدیریت شهری قلعه دیاربک و اضافه شدن نام این منطقه...

15 مهر 1398

سازمان ملل: هر 2 ساعت یک زن یمنی می میرد

سازمان ملل متحد در گزارشی درباره اوضاع انسانی به ویژه زنان در یمن خاطرنشان کرد، هر دو ساعت یک زن یمنی به دلیل نبود زیر ساخت های درمانی و فقر غذایی، جانش را از دست می دهد.

12 مهر 1398

ماکرون: امیدوارم طی هفته های آینده به توافقی با ایران برسیم

به گزارش خبرنگاران، کنفرانس خبری دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه در نشست گروه 7 شروع شد.

10 مهر 1398

ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین جشنواره ملی گردشگری آذربایجان غربی امروز افتتاح می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از حضور 30 استان در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی هم زمان با دومین جشنواره ملی گردشگری در استان اطلاع داد.

26 شهریور 1398

آمریکا، آلمان را برای عمل نکردن به تعدات نظامی در ناتو تهدید کرد

سفیر آمریکا در آلمان بار دیگر برلین را برای افزایش هزینه های نظامی خود تحت فشار قرار داده و تهدید نموده که در غیر این صورت آمریکا نیروهای نظامی خود را از این کشور خارج می نماید.

15 شهریور 1398

20 خودروی قدیمی که همچنان مشتری های پر و پاقرص خود را دارد

بعضی از خودرو ها هواداران زیادی داشته و بعضی از مردم خرید خودرو های قدیمی را ترجیح می دهند. به این ترتیب ما تصمیم گرفتیم که 20 خودروی قدیمی محبوب را به شما معرفی کنیم.

10 شهریور 1398

طرح نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه های داوطلب انجام می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر انصاری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ 2019 با اشاره به اینکه موضوع نظام کدگذاری برای رهگیری و اصالت دارو و نسخه پیچی در پرونده سلامت الکترونیک اجرایی شده است، گفت: در حوزه دارو با دو جهت واردات و فراوری دارو، از...

30 مرداد 1398

حمایت همسود از طرح صدور ویزای ابریشم

رئیس موقت کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان از حمایت کشورهای عضو همسود از طرح صدور ویزای ابریشم اطلاع داد.

25 مرداد 1398

خبرنگاران هفته فرهنگ و نشاط تیرماه آینده در یزد برگزار می گردد

یزد - خبرنگاران - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از برگزاری هفته فرهنگ و نشاط برای نخستین بار در تیر ماه آینده در این استان اطلاع داد و گفت: یزد در حوزه نشاط اجتماعی به عنوان نخستین استان پیروز به جذب بودجه شده است.

13 مرداد 1398

آثار کوریتا کنت؛ راهبه ای که نقاش شد

خبرنگاران: نمایشگاهی از آثار کوریتا کنت با عنوانPower up در شهرلندن برپا بود که هفتاد اثر او با تکنیک چاپ دستی و سری گرافی را نمایش می داد. چاپ های دستی کنت با رنگ های شاد و متفاوت و در اعتراض به تبعیض نژادی، زن ستیزی و جنگ هستند که کلیسای کاتولیک را نیز به...

12 مرداد 1398

شیراز شهر جهانی صنایع دستی می شود

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: پرونده جهانی شدن شیراز به عنوان شهر صنایع دستی به شورای بین المللی صنایع دستی ارسال شده که پس از توافق ارزیابان بین المللی، کلانشهر شیراز پس از اصفهان به عنوان شهر صنایع دستی جهان ثبت و معرفی...

29 تیر 1398
تعداد: (39)